сите категории
EN

Систем за складирање на енергија

Дома> ПРОИЗВОДИ > Систем за складирање на енергија

Систем за складирање на енергија со супер кондензатор
Систем за складирање на енергија со супер кондензатор
Систем за складирање на енергија со супер кондензатор

Систем за складирање на енергија со супер кондензатор


Место на потекло:Кина
Бренд име:РИКА
Потврдување:СЕ, УЛ, RoHS,TÜV, IEC, VDE
Димензии (ШxДxВ):520x702x842mm/20"x27"x33"
Тежина:602 кг/1328 фунти
Минимална Подреди Кол:1 парче
Време на испорака:Во рок од 5 работни дена за стандардот
Начин на плаќање:T/T, L/C или Paypal
Опис

² Супер кондензаторска ќелија

² Класа Ќелија на возилото

² До 10000 циклуси живот,

² Интегрирајте BMS

² CAN/485 COMM

² Компатибилен со повеќе протоколи за комуникација со инвертер, приспособлив

² Практично сериско паралелно поврзување

² Монтиран на решетка

² Sпогоден за индустрија и трговија складирање на енергија


спецификации
Дел бројRS48V50KWh
Складирање на енергија50 KWh
Номинален напон400V / DC
Максимален напон за полнење453V / DC
Исклучен напон на празнење292V / DC
ESR/AC @1KHz 50% SOC<100mΩ
Макс. Струја за континуирано полнење130A
Макс. Струја за континуирано празнење130A
конфигурација108С10П
Ефикасност на повратен пат*198%
Тежина602Kgs
Проектиран циклус на живот (25)20,000 пати
Препорачана длабочина на празнење≤90%
Максимална длабочина на празнење100%
Метод на ладењеПриродни
Шел материјалМетал
Податоци за следењеСистемски напон, струја,
температура, SOC, SOH, циклус, напон на ќелијата
Паралелно поврзување по изборДо 4 комплети (400V 200KWh)
Тежина208Kgs
Димензии (ШxДxВ)520x702x842 (мм)
Опции за монтирањеНа подот


Цртежи на производи (Единица:mm)

слика

апликации

Соларната телеком кула

Резервна копија на EV Charging Hub

конкурентна предност

Искуство--Повеќе од 10 години производител на литиумски батерии и добавувач на решенија за системи за складирање на соларна енергија.

Сервис--Професионален тим за предпродажна услуга и постпродажна поддршка.

Квалитет--7 чекори проверка на квалитетот пред пратката за да се ветат високоефикасни производи.

сертификација--СЕ, УЛ, RoHS,TÜV, IEC, VDE, UN38.3.


Испраќам барање
поврзани со производот
展开
ОНЛАЈН