сите категории
EN

Енергетска банка со суперкондензатор

Дома> ПРОИЗВОДИ > Банка за напојување монтирана на решетката > Енергетска банка со суперкондензатор

RS48V15KWh-Powerbank Суперкондензатор 48 Volt 300Ah Складирање на литиум
RS48V15KWh-Powerbank Суперкондензатор 48 Volt 300Ah Складирање на литиум

RS48V15KWh-Powerbank Суперкондензатор 48 Volt 300Ah Складирање на литиум


Место на потекло:Кина
Бренд име:РИКА
Потврдување:СЕ, УЛ, РоХС, ТÜV, IEC, VDE
Димензии (ШxДxВ):

1030 740 * * 133mm

Тежина:165kgs
Минимална Подреди Кол:1 парче
Време на испорака:Во рок од 5 работни дена за стандардот
Начин на плаќање:T/T, L/C или Paypal
Опис

² Супер кондензаторска ќелија

² Класа Ќелија на возилото

² До 10000 циклуси живот,

² Интегрирајте BMS

² CAN/485 COMM

² Компатибилен со повеќе протоколи за комуникација со инвертер, приспособлив

² Практично паралелно поврзување и проширување на капацитетот

² Монтиран на решетка

² Sпогоден за семејство, вила и индустрија и трговија за складирање на енергија


спецификации

модел

RS48V4.6KWh-PB

RS48V10.8KWh-PB

RS48V15.4KWh-PB

Напомена

НоминалнаНапон

51.2V

51.2V

51.2V


Номиналнакапацитет

90Ah

210Ah

300Ah

Прилагодено

Номиналнаенергија

4.6kWh

10.8kWh

15.4kWh

Прилагодено

димензија

500 740 * * 133mm

800 740 * * 133mm

1030 740 * * 133mm

Прилагодено

Cпридвижување Струја

100 / 200A

100 / 200A

100 / 200A

Про верзијата е 200А

Испуштање на струјата

100 / 200A

100 / 200A

100 / 200A

Оперативни Темп.

-20- + 65

20-+65℃

20-+65℃


Температура на складирање.

-20- + 40

(25% -95% RH)

-20- + 40

(25% -95% RH)

-20- + 40

(25% -95% RH)


Тежина

70kg

115kg

165kg


4G/GPS/Облак/Bluetooth/WIFI

Факултативна

Факултативна

Факултативна

Прилагодено

LCD дисплеј

Да

Да

Да


Циклус живот

10000

10000

10000

(100%DOD-80%EOL)


Цртежи на производи (Единица:mm)

powerbank-димензија

Електричен дијаграм на BMS

ЕЛЕКТРИЧКА ДИЈАГРАМА

апликации

Соларен ESS

Соларната телеком кула

Соларен ветер ESS

конкурентна предност

Искуство--Повеќе од 10 години производител на литиумски батерии и добавувач на решенија за системи за складирање на соларна енергија.

Сервис--Професионален тим за предпродажна услуга и постпродажна поддршка.

Квалитет--7 чекори проверка на квалитетот пред пратката за да се ветат високоефикасни производи.

сертификација--CE, UL, RoHS, TÜV, IEC, VDE, UN38.3.


Испраќам барање
展开
ОНЛАЈН